Ukryte wady używanych samochodów

Kupując używany samochód trzeba liczyć się z tym, że jego stan może odbiegać od idealnego. Wizyty u mechanika będą częstsze, a pierwsze usterki mogą pojawić się szybciej niż tego oczekujemy. Gorzej jednak gdy podczas zakupu wszystko wydaje się być w porządku, a w rzeczywistości stajemy się właścicielami pojazdu z ukrytymi wadami, które wychodzą na jaw podczas pierwszej dłuższej wyprawy. Jakie problemy maskują sprzedawcy? Usterki związane z elektryką pojazdu, a ta niestety bywa kapryśna, utajnione są najczęściej.

Niedziałająca klimatyzacja to niekwestionowany lider w tym niechlubnym zestawieniu. Często zapominamy ją sprawdzić lub sprzedawcy twierdzą, że potrzeba dłuższej chwili po naciśnięciu przycisku żeby stało się chłodniej w pojeździe. W kilkuletnich samochodach problemy z klimatyzacją pojawiają się często – są one mnie lub bardziej poważne. W najgorszym przypadku po czasie dowiadujemy się, że mamy do czynienia z awarią kompresora klimatyzacji, którego naprawa jest bardzo kosztowna.

Innym często zatajonym problemem jest awaria elektrycznego sterowania lusterkami. Niestety podczas zakupu często zapominamy nawet spytać, a co dopiero sprawdzić lusterka, a ich dysfunkcja może stanowić zagrożenie na drodze. Dodatkowo naprawa może wynosić nawet tysiące złotych. Z elektryki w samochodach nierzadko szwankuje także regulacja foteli, szyb lub nawigacja.

http://katalizatory-dolnoslaskie.pl/trzebnica.html Tylko u nas kupisz analizatory spalin z gwarancją

Inne nieplanowane wydatki dotyczą wymiany płynów, usunięcia ewentualnych wycieków, zakupu nowych opon, wymiany tarcz lub klocków hamulcowych i wielu innych usterek, które są powszechne w kilkuletnich samochodach, a dowiadujemy się o nich przy pierwszej wizycie u mechanika. I choć koszt takich napraw często nie jest wysoki, to często idą one w parze z innymi, co razem daje już pokaźną kwotę. Wspomniane wady łatwo przeoczyć, o czym sprzedawcy dobrze wiedzą. Żeby nie wplątać się w niekończący się łańcuch nieopłacalnych napraw, należy na spokojnie przeanalizować faktyczny stan pojazdu.

https://www.najlepszeoleje.pl/pl/p/VALVOLINE-SynPower-FE-5W30-5L-/34