Klimat miejski

Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie życia poza granicami dużego miasta. Oczywiście, miejskie życie ma mnóstwo zalet, jest wygodne i praktyczne (bliskość sklepów, lepsze zarobki, wiele alternatyw na spędzenie wolnego czasu, itd.

). Nie możemy jednak zapominać o tym, że ma ono również swoje minusy, których czasami nawet nie dostrzegamy, ale które mają na nas wpływ.

W dużych miastach stopień zanieczyszczenia powietrza potrafi być dość wysoki. Musimy pamiętać, że to powietrze każdy z nas codziennie wdycha do płuc, co nie może nie odbić się na naszym zdrowiu.

Niestety, musielibyśmy chyba chodzić w maskach gazowych po ulicach, żeby się przed tych uchronić. Kiedy praktycznie cały czas spędzamy wewnątrz aglomeracji, to możemy nawet nie dostrzegać tego zanieczyszczonego powietrza.

Różnicę poczujemy dopiero wtedy, kiedy na przykład przejedziemy się do lasu albo przespacerujemy się brzegiem morza. Miejmy nadzieję, że kiedyś uda nam się rozwiązać problem smogu w miastach i że stanie się to już w niedalekiej przyszłości.