Radio dla kierowcy

Niejeden z nas pamięta jeszcze świat sprzed pojawiania się ogólnie dostępnego Internetu. Wówczas wykorzystywano inne narzędzia do tego, aby poznawać nowych ludzi i rozmawiać z kimś, kto mieszkał daleko stąd. Kiedy nie było portali społecznościowych, czatów oraz telefonów komórkowych, trzeba było sobie jakoś radzić. Jedną z metod było cb radio. Niejeden z nas posiadał je w dzieciństwie, ustawiał na konkretne częstotliwość i próbował rozmawiać z ludźmi z innych miast, a nawet krajów. Było to ciekawe doświadczenie i naprawdę niesamowity sposób na zdobycie nowych znajomości. Wydawać by się mogło, że odkąd pojawił się Internet takie urządzenie, jak cb radio dawno już odeszło w niepamięć. Okazuje się jednak, że w niektórych środowiskach i wśród przedstawicieli określonych zawodów nadaj jest to popularne zjawisko. Przykładem takiej społeczności są kierowcy ciężarówek. W samochodzie każdego kierowcy jeżdżącego na międzynarodowe trasy jest nie tylko apteczka, ale i cb radio. Dzięki niemu może on porozumiewać się z innymi kierowcami.

Czytaj dalej Radio dla kierowcy

Nauka przez Internet

Nauka z wykorzystaniem Internetu bywa ułatwieniem, jednak nie powinna być traktowana jako jedyne źródło wiedzy. Przykładowo angielski online – oszczędza czas i koszty

(choć nie do końca, bo za niektóre kursy trzeba zapłacić). Jednak istnieje prawdopodobieństwo, że będziemy doskonale znali teorię, ale nie będziemy w stanie wykorzystać jej w praktyce. Dlatego nie powinna być to jedyna forma kontaktu z językiem. Jeśli posiadamy znajomych innej narodowości – jak najczęściej rozmawiajmy z nimi po angielsku. Możemy też założyć bloga, na którym będziemy dzielić się swoimi postępami – oczywiście pisząc po angielsku. Dobre efekty przynosi nauka przez zabawę, jak najczęściej oglądajmy więc filmy czy nawet kreskówki (posiadają mniej skomplikowany język). Aby sobie ułatwić zrozumienie treści, możemy włączyć angielskie napisy. Nie martwmy się, jeśli na początku mało zrozumiemy z tego, co oglądamy. To kwestia czasu i osłuchania z językiem. Warto zaplanować naukę stawiając sobie coraz to nowe cele i dążyć do ich realizacji.